JuniorBoulder 7- Relacja z zawodów

     Puchar Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Boulderingu

      W Sobotę 21 maja rozegrano Finał Pucharu Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Boulderingu, w którym wzięło udział 44 zawodników i zawodniczek. Bouldery  były  znakomicie ułożone i  dopasowane do poziomu zawodników w każdej grupie wiekowej.  Zarówno przystawki eliminacyjne jak i finałowe wymagały bardzo wszechstronnego przygotowania, Każda z nich miała inny charakter i sprawdzała różne umiejętności techniczne i siłowe. Głównym routseterem zawodów był wielokrotny mistrz Polski Marcin Wszołek. Jego pomocnikami byli trenerzy z boulderowni Crux- Tede Sługocki, Tomek Rumianowski, Asia Oleszczuk, Paweł Żuk, Piotrek Smaroń.

      W eliminacjach wystartowały najpierw dziewczyny, a następnie chłopcy. Grupy były małe, nie było tłoku, a bouldery na tyle zróżnicowane, że wszyscy zawodnicy powspinali się pomimo nierównego poziomu wspinaczkowego.

      Finały rozpoczęły juniorki młodsze. Na pierwszym miejscu była Ola Kałucka, która zrobiła trzy bouldery, na drugim Natalia Kałucka, która zatopowała na dwóch, a na trzecim, z wynikiem jednego topu Oliwia Laskowska, która dopiero w tym roku zaczęła startować w Pucharach Polski. Ola i Natalia z MKS Tarnoviaprzyjeżdżają na nasze warszawskie zawody już od 2011 roku, gdy były jeszcze małymi dziewczynkami. Mają już na swoim koncie wiele sukcesów w Polsce, a także reprezentują nasz kraj na zawodach rangi Pucharu Świata. Oliwka dopiero w tym roku odkryła to co we wspinaniu lubi najbardziej, a mianowicie bouldering. Trenuje na nowej warszawskiej boulderowni Kuby Jodłowskiego „Obiekto” i z zawodów na zawody czyni niewiarygodne postępy.

     W klasyfikacji generalnej PPJ w bouldringu wygrała Ola Kałucka, druga była Natalia Kałucka, a trzecia Marcelina Matyjaszczyk.

      W kategorii juniorek starszych wygrała Natalia Woś Pol-Inowex Skarpa Lublin zdobywając trzy topy (wszystkie w pierwszej próbie). Druga była Basia Salwińska CW Reni-Sportz dwoma topami, a trzecia  Hania Złotek z Brzeszcza. Wszystkie finalistki świetnie poradziły sobie nawet na bardzo trudnych przystawkach eliminacyjnych. Również Tosia Dudzińska KWW Agama, debiutująca  w Pucharach Polski osiągnęła niezły wynik.